Současnost, výbor, mimosportovní činnost

Zpět na „Z historie fotbalu

Současnost
Od osmdesátých let minulého století hrajeme skoro pravidelně třídu čtvrtou s občasným postupem do třídy třetí a hned s následným pádem zpět. V letošním ročníku 2003/2004 jsou v kádru tito hráči: Jan Bureš, Martin Bednařík, Radek Hendrych, Vladimír Hons, Radek Jaroš, Luboš Kozák, David Kratochvíl, Jan Mašin, Oldřich Marek, Vladimír Meloun, Jiří Modlen, Tomáš Novák, Jiří Štika, Radek Štika, Zdeněk Štika, Martin Vaško, Marek Vaško, Jan Vejdělek, Libor Vokáček, Pavel Zahradníček. Trenér: Jiří Hendrych
h_fotbal4

Antonín Panenka běhal po hřišti ve Chvatlinách na posvícení 2002

Výbor

Vedení oddílu v současné době tvoří: Milan Štika – předseda (od roku 1983), Radek Jaroš – jednatel, Libor Macháček – pokladník, členové Bohumil Nulíček, Oldřich Marek, Zdeněk Štika mladší, Jiří Hendrych.

Mimosportovní činnost

Po celé období historie klubu byli a jsou fotbalisté SK Dolní Chvatliny nejen sportovními reprezentanty obce, ale také se zapojovali a zapojují do všech akcí, při kterých pomáhají udržovat a budovat obec. V současné době celoročně udržují pořádek a sekají trávu na místním hřbitově.
Všechny generace sportovců byli také šiřitelem kultury v obci. Více než 20 let je pořadatelem Dětského dne, dále je pořadatelem několika tanečních zábav v roce a významně se podílel na oslavách 750. výročí první písemné zmínky o obci Dolní Chvatliny. V průběhu oslav a poté po dva další roky při oslavách chvatlinského posvícení sehrál přátelské utkání proti mužstvu osobností vedených známým zpěvákem Standou Hložkem. A tak místní pažit okusily takové hvězdy, jako jsou fotbaloví internacionálové Antonín Panenka, Jaroslav Němec, Vladimír a Zdeněk Hruška, tenista Bohdan Ulihrach, herci a zpěváci Standa Hložek, Martin Hrdinka, Ondřej Vetchý, Roman Skamene, Martin Tankwei, Václav Vašák, Lešek Semelka a další populární osobnosti české kulturní scény.