Mládežnická družstva, největší úspěchy, reprezentace obce

Zpět na „Z historie fotbalu

Mládežnická družstva :
Během válečného období hrál pod hlavičkou SK Dolní Chvatliny oddíl dorostu. V roce 1966 bylo založeno družstvo žáků, které trénoval Milan Štika starší.
Žákovská družstva se střídala až do devadesátých let minulého století.
V roce 1978 byla uzavřena dohoda s SK Bečváry o založení družstev mladších a starších žáků, kdy za SK Dolní Chvatliny hráli žáci mladší a za SK Bečváry žáci starší. Obě družstva dosahovala vynikajících výsledků jak na poli sportovním, tak i v soutěži slušnosti. Jako nejobětavější trenéři mládeže působili v té době Václav Endršt a Josef Mejšner.
V dnešní době byly pro nedostek dětí oba týmy mladších a starších žáků zredukovány na jedno družstvo starších žáků, ovšem to nyní hraje pod hlavičkou SK Bečváry.
h_fotbal3Postup do 3-tí třídy 1978. Zleva nahoře : Václav Jindra, Vítek Bodlák, Zdeněk Štika, Josef Mejšner, Bohumil Nulíček, František Janoušek
Zleva dole : Petr Dočkal, Milan Štika, Jiří Hendrych, Jaroslav Pokrupa, Josef Strnad

Největší úspěchy
Úspěchy naší kopané se střídaly s neúspěchy. Hrávali jsme pravidelně třetí třídu, několikrát jsme sestoupili do třídy čtvrté a poté postoupili zpět do třídy třetí. Největšího úspěchu bylo dosaženo v sezóně 1985-86, kdy jsme jako vítěz lIl. třídy postoupili do II. třídy okresního přeboru Kolínska. Na postupu se nejvíce podíleli tito hráči: Polesný Libor, Vejdělek Miroslav, Strnad Josef, Mejšner Josef, Dočkal Petr, Linhart Vladislav, Štika Milan, Štika Jiří, Štika Zdeněk, Janoušek František, Fóldeš František, Bartoníček Rudolf, Nulíček Bohumil, Endršt Václav, Jaroš Pavel, Pokrupa Jaroslav a další.
Tuto soutěž jsme bohužel hráli pouze 1 rok, přesto jsme dosáhli několika velkých vítězství, např. nad naším odvěkým rivalem celkem Bečvár nebo v té době velmi silným týmem Nebovid.
Reprezentace obce
Fotbalisté SK Dolní Chvatliny nenastupovali pouze proti mužstvům v rámci Československé a České republiky, ale vyjeli reprezentovat obec i do zahraničí. Zúčastnili se úspěšného turnaje ve Španělsku, sehráli pět utkání proti řeckým soupeřům, kdy čtyřikrát zvítězili a jednou remizovali, hrát fotbal vyjeli i do Chorvatska.
Také v rámci republiky se oddíl zúčastňoval a zúčastňuje různých turnajů pořádaných jak na velkém hříšti, tak i turnajů halových. Vzpomenout musíme na oblíbené turnaje v Lindavě (okr. Česká Lípa) a v Roudnici u Hradce Králového, kam jsme jezdili velice rádi. Náš oddíl je již 10 let pořadatelem pouťového turnaje.